Cóż za mecz!

"Lotnicy" rozegrali dzisiaj kolejny sparing. Tym razem rywalem był zespół Radar Łętowice. Mecz odbył się o godzinie 17:00. Na samym początku spotkania Zabawianie ostro zaatakowali na bramkę przeciwnika, niestety strzał B.Białoszewskiego został wybroniony przez bramkarza, a przeciwna drużyna odpowiedziała wkrótce kontrą i ustanowiła wynik na 1:0. Gra Tar-Kruszu nie układała się, a Radar Łętowice zdobył dwie kolejne bramki podwyższając wynik na 3:0. Jednak przed gwizdkiem na przerwę świetną akcję przeprowadził M.Kumięga - okiwał trzech rywali, podał piłkę do ataku, a futbolówkę w siatce umieścił M.Magiera (3:1). Po 15 minutowej przerwie zaczęło się piekło. Zabawa zdobyła piękną bramkę po akcji A.Cieśla-B.Białoszewski(strzelec), jednak rywale również odpowiedzieli bramką (4:2). Nikt nie miał zamiaru się poddawać, a obrona "Lotników" po małych zmianach zaczęła skuteczniej odpierać ataki. D.Pochroń popisał się pięknym podaniem do prawego skrzydłowego, który okiwał dwóch zawodników i przelobował bramkarza, a obrońca Radaru chcąc wybić piłkę nieszczęśliwie wbił ją do swojej bramki (5:3). Tar-Krusz napierał coraz bardziej, czego efektem była druga bramka B.Białoszewskiego (5:4). W 72 minucie bramkarz Łętowic zlekceważył lekkie uderzenie P.Bujaka, czego efektem była bramka na 5:5. Po lekkim błędzie 'Lotników' Radar znów wyszedł na prowadzenie (6:5). Strata bramki zmotywowała naszą drużynę do jeszcze zacieklejszej walki. D.Woźny wybił piłkę z piątki, która została przedłużona główką za obrońców przeciwników, a A.Cieśla dogonił futbolówkę, okiwał bramkarza i zdobył gola (6:6). Radar zaczął się gubić w swoich podaniach, a nasz kapitan G.Puskarz wyprowadził Zabawian na prowadzenie (6:7). W doliczonym czasie przepiękną bramką zakończył mecz P.Bujak ustanawiając końcowy wynik na 6:8 dla zespołu Tar-Krusz Zabawa.

Dzisiejszy mecz ukazał piękno futbolu. Gra z poświęceniem do końca sprawiła, że było to cudowne widowisko. Każdy pokazał na boisku swoje zaangażowanie, a bramkarz D.Woźny wiele razy uratował naszą drużynę przed potężnymi strzałami gospodarzy. Dziękujemy Radarowi Łętowice za rozegrany sparing, a naszym kibicom za liczne przybycie i dopingowanie nas w walce.

Widzimy się znów za tydzień (tym razem na naszym boisku) w meczu Pucharu Polski. Wszystkich serdecznie zapraszamy na to spotkanie!